fr uk pl

 
accueil service chapelle


plan

contact
Télécharcher
une fiche de pré-inscription

 

Jeżeli szukacie mieszkania studenckiego w Warszawie: www.akademikpraski.pl

 

 

trais

tél.01.49.12.15.30
mobile : 06.07.85.48.86
52 avenue Laplace - 94110 Arcueil
FRANCE
residetudjp2@gmail.comMiędzynarodowy Dom Studenta
im. Jana Pawła II


Jest prywatnym, katolickim ośrodkiem znajdującym się u bram Paryża (dwie minuty szybkim metrem, tzw. RER „B”, stacja „Laplace”). W pobliżu znajduje się centrum handlowe. Miasto nazywa się Arcueil i od 2000 roku przeżywa swój rozwój. Mieszkali tutaj m.in. Maria Curie-Skłodowska, Debussy, Picasso, Erik Satie, Raspail, Laplace i wielu innych. Arcueil staje się również ważnym ośrodkiem akademickim. Do centrum Paryża można dojechać linią RER B w przeciągu 7 minut do Sorbony i 10 minut do stacji Saint Michel-Notre Dame.

Nasz ośrodek akademicki jest rozwinięciem dzieła powstałego 1980 r. w Paryżu pod nazwą „Foyer Jean-Paul II” i służyło studentom z Polski i krajów Europy Wschodniej.

Nasz dom kontynuuje to zadanie, ale jednocześnie jest otwarty na cały świat. Obecność studentów z ponad czterdziestu narodowości traktujemy jako okazję do wzajemnego poznania, wymiany myśli, współpracy i poznania różnych kultur.

Odpowiedzialność za ośrodek spoczywa na Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni). Aby zapewnić mieszkańcom możliwie najlepsze warunki do nauki i życia, dom kieruje się regulaminem wewnętrznym, obowiązującym każdego studenta

Ośrodek przyjmuje studentów, studentki i młodych naukowców.

Zapisy odbywają się na podstawie przedstawionych dokumentów i jeśli to możliwe spotkania z osobą zainteresowaną.

 


video
La Résidence Internationale d’étudiants Jean-Paul II

plan