Kaplica Niepokalanego Poczecia NMP


Parafia Kat_enf kat_adul info ZAK  
Msze sw
  Niedziela i uroczystości
  godzina 9.00
  godzina 11.30 - dla dzieci

  Sobota
  godzina 18.00

  Lipiec - sierpień

  godzina 10.00 (niedziela)
13
52 avenue Laplace - 94110 Arcueil
FRANCE

JP2

Czytania na każdy dzień

Wizyta duszpasterska

Kalendarz duszpastersko-katechetyczny
2 semestr 2017/2018


Papiez Franciszek - Oblicze Milosierdzia
https://misericordiae-vultus.html"Chrześcijański kształt patriotyzmu"

Dokument Konferencji Episkopatu Polski przygotowany przez Radę
ds. Społecznych.


 

ALLELUJA

Żyjemy „wiarą paschalną”, czyli wiarą „przejścia” ze śmierci do życia. Umieramy po to, aby zmartwychwstać. Nasza świadomość nie zatrzymywania się na śmierci jako kresu wszystkiego i zmierzanie w kierunku niekończącego się szczęśliwego i radosnego życia w Chrystusie jest zasadnicza. Dlatego uroczystości Triduum Paschalnego i zwieńczenie ich Zmartwychwstaniem Pańskim są przeżywane jako wielkie święto życia.
Niech Chrystus, nadzieja naszego zmartwychwstania napełnia nas radością i pokojem. Chrystus nasz Zbawca najpełniej promuje życie każdego z nas. Zaufajmy Jego słowom i czynom oraz Jego woli!

Ks. Marian Falenczyk  s.a.c.
Arcueil, Zmartwychwstanie Pańskie 2018


Wielki_Tydzien

croix

Wielki Post
Celem Wielkiego Postu jest przemiana serca i coraz bardziej świadome zwrócenie się do Trójosobowego Boga jako mojego Stwórcy, Odkupiciela i Uświęciciela.  Bóg, od momentu poczęcia, dał każdemu i każdej z nas godność istoty ludzkiej. W tej godności stopniowo odkrywamy własną wolność wewnętrzną, która każe nam nawiązywać więź z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Wolność wewnętrzna jest kręgosłupem całej naszej osobistej wolności. Ona zawsze kieruje się zasadami moralnymi i etycznymi. Dzieje się to dzięki posłuszeństwu własnemu sumieniu jako głosowi Prawdy, która jest większa ode mnie, gdyż ona coraz bardziej nas uczłowiecza. Wolność polega na tym, że mogę w sposób wolny i odpowiedzialny iść za głosem sumienia służąc prawdzie i podejmując dobro. Taka postawa dopiero przynosi zadowolenie serca i radość. Dzięki wierności własnemu sumieniu człowiek może korzystać z Bożej mocy. Dlatego świadomie podejmujemy niekiedy wiele ograniczeń, czy pokonujemy przeciwności, aby nie tylko nie niszczyć własnej godności i sumienia, ale je w wierności prawdzie i  w czynieniu dobra ukazywać.

W Wielkim Poście w sposób bardziej intensywny niż zwykle staramy się panować nas sobą, aby lepiej służyć innym. Przez czterdzieści dni przechodzimy od wolności pozornej ku rzeczywistej, ze zniewoleń ku wyzwoleniu. Odchodzimy od wolności pozornej i krótkotrwałej, która każe ulegać zmysłom, instynktom, sytuacjom, nastrojom, emocjom, schematom obiegowego myślenia,  nieuczciwego postępowania, czy modom.

Wspierajmy siebie nawzajem w tym czasie modlitwą, życzliwością i świadectwem wspólnego bycia przed Bogiem na modlitwie, Eucharystii, Drodze Krzyżowej, czy rekolekcjach, które w tym roku  w dniach od 15 do 18 marca poprowadzi w Arcueil uznany przewodnik ludzkich serc i dusz o. Józef Augustyn, jezuita. Zapraszam serdecznie.

Ks. Marian Falenczyk s.a.cCzas Miłosierdzia
Milosierdzie  

W sobotnie popołudnie 11 kwietnia tego roku, podczas uroczystości w bazylice św. Piotra w Watykanie papież Franciszek przekazał przedstawicielom Kościoła na wszystkich kontynentach egzemplarze bulli „Misericordiae vultus”, zapowiadającej Rok Miłosierdzia.

Nieprzypadkowo odbyło się to w wigilię 2. niedzieli wielkanocnej, ustanowionej przez św. Jana Pawła II Świętem Miłosierdzia Bożego, jak chciał tego sam Pan Jezus według objawień św. siostry Faustyny.

Czym będzie ów Rok Miłosierdzia? Będzie to czas od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada roku następnego. O jego znaczeniu mówi sam Ojciec Święty:
„Drodzy bracia i siostry, często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: «Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny» (Łk 6, 36)”.

Będzie więc to czas świadectwa, nawrócenia i służby. Czas powrotu do źródeł naszej wiary. Czas Bożego Miłosierdzia. I naszego.

Ks. Patryk Michalski  s.a.c

 
 


 
klknij