Kaplica Niepokalanego Poczecia NMP


Parafia Kat_enf kat_adul info ZAK  
Msze sw
  Niedziela i uroczystości
  godzina 9.00
  godzina 11.30 - dla dzieci

  Sobota
  godzina 18.00

  Lipiec - sierpień

  godzina 10.00 (niedziela)
13
52 avenue Laplace - 94110 Arcueil
FRANCE

wakacje

Modlitwa na wakacje

Panie, nasz Boże, czuwaj nad nami wyruszającymi w drogę, abyśmy powrócili bez przeszkód z wakacji. Aby ten czas był dla nas wszystkich okazją do wytchnienia, odpoczynku i spokoju. Niech zawsze rozpoznawamy w Tobie Przyjaciela w czasie podróży i po powrocie. Bądź naszym Przewodnikiem. Daj nam piękne słoneczne dni, abyśmy nabrali sił i smaku życia. Daj nam prostą i prawdziwą radość w naszych rodzinach i na spotkaniach z przyjaciółmi.  Spraw, abyśmy otworzyli nasze drzwi i dali zacienione schronienie tym, którzy przyjdą do nas w czasie palącego słońca. Spraw, abyśmy otworzyli drzwi tym, którzy pragną schronić się przed burzą. Spraw, abyśmy potrafili dzielić się chlebem i miłością, kiedy spotkamy samotnych i zagubionych. Panie, nasz Boże, czuwaj nad nami, abyśmy po powrocie z wakacji żyli w radości z innymi idąc dalej i wytrwale drogą zbawienia.

JP2

Czytania na każdy dzień

Wizyta duszpasterska

Kalendarz duszpastersko-katechetyczny
2 semestr 2017/2018


Papiez Franciszek - Oblicze Milosierdzia
https://misericordiae-vultus.html"Chrześcijański kształt patriotyzmu"

Dokument Konferencji Episkopatu Polski przygotowany przez Radę
ds. Społecznych.


 


Czas MiłosierdziaMilosierdzie

W sobotnie popołudnie 11 kwietnia tego roku, podczas uroczystości w bazylice św. Piotra w Watykanie papież Franciszek przekazał przedstawicielom Kościoła na wszystkich kontynentach egzemplarze bulli „Misericordiae vultus”, zapowiadającej Rok Miłosierdzia.

Nieprzypadkowo odbyło się to w wigilię 2. niedzieli wielkanocnej, ustanowionej przez św. Jana Pawła II Świętem Miłosierdzia Bożego, jak chciał tego sam Pan Jezus według objawień św. siostry Faustyny.

Czym będzie ów Rok Miłosierdzia? Będzie to czas od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada roku następnego. O jego znaczeniu mówi sam Ojciec Święty:
„Drodzy bracia i siostry, często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: «Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny» (Łk 6, 36)”.

Będzie więc to czas świadectwa, nawrócenia i służby. Czas powrotu do źródeł naszej wiary. Czas Bożego Miłosierdzia. I naszego.
   

Ks. Patryk Michalski  s.a.c


 
 


 
klknij